Art Modern City Centre Hotell

  • Gratis Wi-Fi i rummet
  • Husdjur tillåtna

Art Modern City Centre Hotell Warszawa ligger 2 km från Pałac Prezydencki och cirka 25 minuters promenad från Den okände soldatens grav. Detta hotell har också en parkering.

Art Modern City Centre Hotell erbjuder rum med matplats tillsammans med strykjärn med strykbräda och strykutrustning samt snabbt internet. De är inredda med skrivbord, och har också te-/kaffebryggare och vattenkokare. Badrummets bekvämligheter inkluderar hårtorkar och torktumlare, och nödvändigheter som en duschkabin, en separat toalett och en dusch.

Restaurangen Legends British Bar & Restaurant, som erbjuder brittiska rätter, ligger mindre än 50 meter bort.

Warszawas centrum kan nås på 10 minuters promenad. För affärsresenärer erbjuds Pekao-tornet ungefär 1 km bort. Hotellet är beläget cirka 30 minuters promenad från Łazienki-palatset. Den närmaste tunnelbanestationen är Centrum, belägen inte långt från boendet.

Gäster gillar
7.0/10

Alla rum är stora och personalen är vänlig. Det har en riktigt stor säng och ett väldigt rent badrum. Läget är perfekt och utmärkt, 0,5 km från flygplatsen. Det ligger också i närheten av järnvägsstationen.

Hanna May 2024
8.2/10

Det var i närheten av köpcentrum och järnvägsstationen, perfekt läge. Sródmiescie distriktet var värt att bo i.

Peter March 2024
Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Art Modern City Centre Hotell Warszawa
Centrum ARTLwowska
Mobilpris

Centrum ARTLwowska

7.1
Bra 1427 recensioner
506 m från boendet
USD 29 USD 26
per natt
Apart Lwowska
Mobilpris

Apart Lwowska

512 m från boendet
USD 31 USD 28
per natt
Centrum Lwowska
Mobilpris

Centrum Lwowska

7.1
Bra 1765 recensioner
513 m från boendet
USD 26 USD 23
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Warszawa-Frédéric Chopin-flygplatsen
    9 km

    Tågstationer

    Warszawa Śródmieście tågstation
    500 m

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Hur långt ligger centrum från Art Modern City Centre Hotell?
      Warszawas centrum kan nås inom 10 minuters promenad från Art Modern City Centre Hotell.
    • Ligger Art Modern City Centre Hotell nära flygplatsen?
      Art Modern City Centre Hotell ligger 15 minuters bilresa från flygplatsen Warszawa-Frédéric Chopin-flygplatsen.
    • 🔤
      Vilka språk talar personalen på detta gästhus?
      Personalen på detta gästhus kan hjälpa dig på engelska, ukrainska, polska och ryska.
    • Har rummen på detta hotell en arbetsplats?
      Några rum på detta hotell har arbetsplats.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Warszawa-Frédéric Chopin-flygplatsen
    9 km

    Tågstationer

    Warszawa Śródmieście tågstation
    500 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Skriv recension

    Pontus

    2024-03-01

    8/10

    mina rum var välutrustade och väldigt rymliga. sängen var mycket bekväm och jag hade ett delat badrum.

    Ludwig

    2024-02-28

    7/10

    Personalen var vänlig och läget var bra. Rummet var väldigt rent och hade ett delat badrum🙂

    Gustaf

    2024-02-26

    8/10

    Rummen är stora och modernt.

    Anders

    2024-02-18

    8/10

    Rummet var stort och modernt och hotellets läge var fint. I närheten av järnvägsstationen, som var bekvämt. Gillade det...

    Anders

    2024-01-25

    9/10

    Hotellet hade ett mycket centralt läge i närheten av centrum, många sevärdheter. Vi bodde på det varma och bra rummet, vi uppskattade det. Vår säng var stor.

    Camilla

    2024-01-06

    9/10

    Hotellet hade ett mycket centralt läge väldigt nära tågstationen, centrum, palatset. Rummet var stort, bekvämt och hade allt jag behövde.

    Eva

    2023-12-22

    7/10

    Vi uppskattade det här stället. Hotellet hade ett fint läge, rummet var bekvämt och stort.

    Folke

    2023-12-16

    9/10

    Allt du behöver för en kort vistelse i Warszawa. Rummen är välutrustade, läget är perfekt och utmärkt. Sängen är riktigt stor!

    Kent

    2023-12-10

    9/10

    Läget var bra, inte så långt från Triangeln Shoppingcenter. Jag tyckte om att det fanns en najs inredning och vänlig personal. Rummet var stort, bekvämt.

    Nils

    2023-11-09

    8/10

    Vi gillade det här stället. Hotellet hade ett utmärkt läge, rummet var stort och modernt. Flygplatsen låg 0,5 km bort.

    Berndt

    2023-10-31

    8/10

    Boendet har ett perfekt läge i närheten av centrum, många sevärdheter och järnvägsstationen. För kvällsdrinkar besök Ceska Pivni Restaurant, som ligger inom 5 minuters promenad.

    Karl

    2023-10-05

    8/10

    Det har väldigt rymliga rum. Swietokrzyska tunnelbanestation ligger inom 5 minuters promenad.

    Carl

    2023-09-20

    8/10

    Hotellet var beläget i stadens centrum. Rummet vi bokade var modernt och stort och hade en trevlig inredning.

    Gösta

    2023-09-07

    7/10

    Vi älskade allt här. Rummet var välutrustat och stort, och badrummet var rent. Sängarna var extra bekväma. Vårt hotell hade ett perfekt läge i närheten av järnvägsstationer.

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Art Modern City Centre Hotell Warszawa

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng